Ostatnie wpisy
Dekorujesz?
Najnowsze komentarze
Tagi
aranżacja
aranżacja kuchni
aranżacja mieszkania
aranżacja wnętrz
aranżacja łazienki
aranżacje
bezpieczeństwo domu
brodzik
dom
drzwi
dywan
grzejniki
grzyb
kabina prysznicowa
karnisz
kuchnia
małe przestrzenie
metoda iniekcyjna
mieszkanie
montaż
ogrzewanie
ogród
oświetlenie
plac zabaw
pleśń
podłączenie pralki
pomysły
pralka
prysznic
remont
rynny
schody
system centralnego odkurzania
tapeta
wilgoć
wnętrza
wykorzystanie przestrzeni
wykończenia wnętrz
wykładzina
zabudowa
zamek w drzwiach
łazienka
środek hydrofobowy
środki grzybobójcze
światło
Ogrzewanie podłogowe w naszym domu
Posted by copy in Wykończenia
Spośród różnych form ogrzewania domu, coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie podłogowe. Z czego wynika ta popularność oraz jakie są zalety takiego sposobu ogrzewania mieszkań? O czym trzeba pamiętać przy montażu takiej instalacji?
Ważne kwestie ekonomiczne
Komfort cieplny w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym odczuwamy przy temperaturze niższej o mniej więcej dwa stopnie niż ma to miejsce w przypadku standardowych grzejników. Dzieje się tak, ponieważ ciepłe powietrze wydostaje się od dołu. W normalnych grzejnikach następuje niepożądana cyrkulacja powietrza, co sprawia, że zimne powietrze zostaje na dole, a ciepłe unosi się do góry. Dlatego właśnie trudniej jest uzyskać dobry komfort cieplny.
Różnice w temperaturze przy podłodze oraz przy suficie nie wpływają dobrze na uzyskanie odpowiedniej temperatury. Co więcej, temperatura, jaką musi mieć woda, która zasila ogrzewanie podłogowe, jest niższa aniżeli temperatura w standardowych grzejnikach. To również wpływa na dodatkowe oszczędności, ponieważ pozwala na mniej intensywną pracę kotła grzewczego. Warto też zapoznać się z artykułem Czy warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe? Poznajmy silne i słabe strony tego rozwiązania.
Czy dobrze wpływa na zdrowie ludzi?
Dobrą wiadomością dla alergików jest na pewno to, że w pomieszczeniach, gdzie używane jest ogrzewanie podłogowe, nie unosi się kurz. Nie ma tam bowiem cyrkulacji, jaka występuje w mieszkaniach ogrzewanych standardowymi grzejnikami. Ciepło unoszące się od podłogi porusza się powoli ku górze, ogrzewając równomiernie całe pomieszczenie. Uważa się, że ten system jest jednym z korzystniejszych dla człowieka.
O czym pamiętać przy montażu?
Jednak, by takie ogrzewanie sprawdzało się w stu procentach, trzeba zatroszczyć się o dobry projekt i jak najlepsze wykonanie. Musimy poszukać najlepszych fachowców, jacy będą w stanie wykonać prawidłowo taką instalację w naszym domu. Problem polega na tym, że ewentualne poprawki wykonywane po zakończeniu prac wiążą się z koniecznością zniszczenia części podłogi, co może być kosztowne i pracochłonne. Zapotrzebowanie na moc cieplną każdego pomieszczenia musi być dobrze wyliczone. To sprawi, że taka instalacja będzie działała bardzo sprawnie i będzie dawała pożądany komfort cieplny.