Ostatnie wpisy
Dekorujesz?
Najnowsze komentarze
Tagi
aranżacja
aranżacja kuchni
aranżacja mieszkania
aranżacja wnętrz
aranżacja łazienki
aranżacje
bezpieczeństwo domu
brodzik
dom
drzwi
dywan
grzejniki
grzyb
kabina prysznicowa
karnisz
kuchnia
małe przestrzenie
metoda iniekcyjna
mieszkanie
montaż
ogrzewanie
ogród
oświetlenie
plac zabaw
pleśń
podłączenie pralki
pomysły
pralka
prysznic
remont
rynny
schody
system centralnego odkurzania
tapeta
wilgoć
wnętrza
wykorzystanie przestrzeni
wykończenia wnętrz
wykładzina
zabudowa
zamek w drzwiach
łazienka
środek hydrofobowy
środki grzybobójcze
światło
Jak zaaranżować mieszkanie w tylu loftu
Posted by Fachowiec in Wykończenia
Postindustrialne przestrzenie są coraz częściej aranżowane na luksusowe mieszkania i apartamenty. Wystrój wnętrz w takich przypadkach rządzi się jasno określonymi regułami. Nie trzeba jednak mieszkać w starej fabryce aby urządzić wystrój wnętrza w stylu loftu.
Lofty to mieszkania o wysokim standardzie, powstające na terenach poprzemysłowych jak fabryki, huty czy browary. Charakteryzują się wysokimi stropami, dużymi oknami oraz otwartymi przestrzeniami. W wystroju takich wnętrz przeważają szkło, stal i kamień. Deweloperzy wychodzą naprzeciw modzie na industrialne klimaty. Coraz częściej powstają apartamentowce stylizowane na budynki pofabryczne. Dzięki stosowaniu się do pewnych trików wnętrzarskich, można uzyskać efekt loftu nawet w bloku.
Jedną z najbardziej charakterystycznych cech loftów jest surowość wykończenia. Efekt taki uzyskuje się poprzez wykończenie ścian oraz umiejętne zaaranżowanie elementów instalacyjnych. Typowym motywem w wystroju loftu są ceglane ściany – malowane lub w naturalnym kolorze. Jeżeli wykańczamy nowe mieszkanie, które kupiliśmy od dewelopera możemy zaaranżować industrialne ściany. Wystarczy zdecydować się na klinkier stylizowany na starą cegłę!
Otwarta przestrzeń jest tym co stanowi o sednie loftu. W najbardziej wyrafinowanych przypadkach tylko łazienka jest osobnym pomieszczeniem, a reszta mieszkania pozostaje otwarta. Nie oznacza to jednak, że musimy w pełni stosować się do tej cechy. Antresole są bardzo pomysłowym sposobem na rozgraniczenie przestrzeni dziennej i nocnej w lofcie.
Aby w pełni poczuć klimat loftu w mieszkaniu, należy poświęcić trochę uwagi dodatkom. Wszak diabeł tkwi w szczegółach. Decydując się na taki wystrój wnętrza musimy postawić na minimalizm jeśli chodzi o umeblowanie. Meble nie powinny przytłaczać i ograniczać przestrzeni. W loftach najlepiej sprawdzają się meble o nowoczesnej normie. Dodatki takie jak poręcze, włączniki czy uchwyty powinny być metalowe lub chromowane co będzie nawiązywać do użytkowych pomieszczeń industrialnych.
Pomysłowość i konsekwencja w działaniu, są konieczne przy urządzaniu mieszkania w stylu loftu. Pamiętając o cechach charakterystycznych tego typu mieszkań możemy stworzyć wnętrze jakiego nie powstydziliby się mieszkańcy Nowego Jorku czy europejskich stolic. Inspirujące porady na temat organizacji przestrzeni w dużym mieszkaniu możecie znaleźć na http://www.castorama.pl/inspiracje-porady-design